Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

Czas opowieści to czas wspólnoty: przez moment, gdy wybrzmiewają słowa, jesteśmy razem z innymi, porzucamy nasze poglądy na świat, słuchamy utkanej historii. Digi-dizajn to proste narzędzie internetowe do projektowania świata materialnego w przestrzeni opowieści. Projekt miał swój początek na Mokotowie w Warszawie. Na potrzeby Generatora udostępniliśmy w nim bazę fotografii miejsc kilku dzielnic Poznania, które mieszkańcy chcieliby zmienić oraz narzędzie do modyfikacji zdjęć: paletę farb i pędzle. Za pomocą dotyku – szkicując palcami po ekranie, lub sterowania myszką, każdy może zaprojektować przestrzeń, dorysować obiekty, pokolorować te już istniejące. Portret dzielnic współtworzą też opowieści ich mieszkańców, które słychać w tle.

Projekt digi-dizajn jest dostępny w internecie. Chcąc przenieść go do świata materialnego, w wybranych dzielnicach Poznania, w których powstają miejskie ogrody, wystawimy krzesła, stoły, tablety i głośniki, i zaprosiliśmy mieszkańców do przełożenia swoich marzeń, wyobrażeń i poglądów na rysunki na zdjęciach. Zorganizowaliśmy też warsztaty dla dzieci, aby one same – za pomocą jednorazowych aparatów fotograficznych – pokazały nam, gdzie można się w mieście bawić. Następnie wspólnie z dziećmi przekształciliśmy te miejsca za pomocą digi-dizajn.pl.