Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

źródło: www.film4.com
Galeriaźródło: www.film4.com
  • Bohaterami filmu są dwaj młodzi mężczyźni. Poznajemy ich jadących na pustynię, obserwujemy, jak przemierzają porośnięte krzewami pustkowia w poszukiwaniu „czegoś", choć nigdy nie dowiemy się, jaki jest cel ich podróży. Wracając, gubią się a beztroska wycieczka okazuje się walką o przetrwanie. Film jest uznawany za jeden z najciekawszych przykładów kina nienarracyjnego i należy, obok „Słonia” i „Ostatnich dni” do „trylogii śmierci” – tryptyku van Santa przedstawiającego historie oparte na faktycznych wydarzeniach. W rolach głównych wystąpili Casey Afflec i Matt Damon.

    Gus Van Sant (ur. 1952) to kultowy amerykański twórca kina niezależnego. Bohaterami swoich filmów czyni rozmaitych wykolejeńców i outsiderów, ludzi żyjących na marginesie społeczeństwa. Jest autorem m.in. nagrodzonego Oscarem „Buntownika z wyboru” (1997) a także takich filmów, jak „Moje własne Idaho” (1991) czy „Obywatel Milk” (2008). Van Sant realizował też teledyski dla Davida Bowiego, Red Hot Chilli Peppers i Eltona Johna. Zasłynął również jako producent wykonawczy dzieł innych twórców, z których najbardziej znane, to „Dzieciaki” Larry’ego Clarka i „Tarnation” Jonathana Caouette.