Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. stage.is
Galeriafot. stage.is
  • Jak rozmawiać (z artystami) o (ich) sztuce?

    Poświęcony zagadnieniu i praktyce informacji zwrotnej (feedback’u) pięciodniowy warsztat dla wszystkich zainteresowanych – praktyków, teoretyków i publiczności! – ma na celu zwiększenie świadomości roli, jaką feedback odgrywa w procesie twórczym i rozwoju artysty. Zada także pytania o to kiedy i jak feedbacku praktykowanie - oferowanie i przyjmowanie - może okazać się szczególnie użyteczne i skuteczne.

    Warsztat stanowi wprowadzenie w podstawy Komunikacji Bez Przemocy (Non Violent Communication/NVC) oraz w główne założenia Programowania Neurolingwistycznego (NLP) - metod, które aplikować można zarówno w kontekście pracy twórczej, jak i w życiu codziennym. Zajęcia oparte będą głównie na formacie i z wykorzystaniem metodologii wymiany feedback’u Critical Response opracowanej przez amerykańską choreografkę Liz Lerman (a jeśli czas pozwoli, być może uda się także zgłębić inne metody i praktyki feedbacku).

    Spotkania w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie zaoferują uczestnikom możliwość pogłębionej refleksji nad zagadnieniem feedbacku oraz poznania jego narzędzi by, w oparciu o oglądane codziennie festiwalowe spektakle, zaoferować możliwość wspólnego doskonalenia feedbacku w praktyce.