Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

Galeria
  • z cyklu: Nowe nawyki patrzenia

    Grupa Potworki, znana m.in. na Open'erze i Wawa Design Festival udowadnia, że nie trzeba mieć drogiego aparatu, aby robić wyjątkowe zdjęcia. Podczas warsztatów w Generatorze pokażą, jak konstruować, ustawiać czas ekspozycji i obsługiwać mini aparaty otworkowe na film 35mm, które umożliwiają wykonywanie zdjęć w niezauważalny sposób. Uczestnicy, zaopatrzeni w szpiegowski aparat, będą mieć kolejną dobę na złapanie w obiektywie naturalnych sytuacji i być może wniknięcie w miejsca, gdzie używanie aparatu fotograficznego jest zakazane. Na drugim spotkaniu (22.06.), z wywołanych klisz, ułożą na placu Wolno LOMO WALL, wielkoformatowy kolaż fotograficzny.

     

  • Potworki to inicjatywa edukacyjna, której celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat fotografii analogowej i rozwijanie twórczego myślenia w duchu ”zrób to sam”. Grupa promuje proste rozwiązania, które udowadniają, że nie trzeba mieć drogiego aparatu, aby robić wyjątkowe zdjęcia. Swoje działania realizowała dotychczas m.in. podczas Heineken Open'er Festival, Wawa Design Festival, Wielkopolska: Rewolucje 2012. Potworki tworzą Magdalena Ośko i Maciej Bogunia.

    Facebook