Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. materiały prasowe
Galeriafot. materiały prasowe
  • Historia Timothy’ego Treadwella, który 13 lat swojego życia spędził na oswajaniu niedźwiedzi na Alasce i zginął rozszarpany przez grizzly w 2003 roku. Herzog pokazuje niezwykły wysiłek człowieka, który poświęcił życie, by spróbować przekroczyć granice między ludźmi a zwierzętami. Nie idealizuje jednak swojego bohatera. Według wielu komentatorów Treadwell kreował siebie na medialną osobowość, a jego działalność mogła też szkodzić zwierzętom. Herzog przeprowadził szereg wywiadów z rodzicami i przyjaciółmi swojego bohatera, następnie zestawił je z materiałami samego Treadwella.

    Werner Herzog (ur. 1942) pierwsze sukcesy odniósł jako reżyser filmów dokumentalnych. Wielki rozgłos zdobył jednak dzięki swoim filmom fabularnym: jak „Aguirre, gniew boży” „Fitzcarraldo”, „Zagadka Kaspara Hausera” i „Stroszek”, w których kreował postaci samotników, outsiderów, szaleńców. Od lat 90. XX w. Herzog realizuje przede wszystkim filmy dokumentalne, m.in. „Gesualdo, śmierć na pięć głosów „Odległa, błękitna planeta”, „Spotkania na krańcach świata”. Filmy Wernera Herzoga były wielokrotnie nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych.