Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski
 • Dobra Zabawa w Grupie rówieśników = rozwój małego dziecka. Takie jest główne założenie Grupy Zabawowej „Farbuszki. Podczas spotkania uczestnicy – w wieku 1,5-3 lata będą odkrywać świat wraz z opiekunami. Zaczną od poznawania tajemnic makaronu, mąki, gąbek czy waty. Przygody uzupełnione będą o elementy muzyczne, ruchowe i plastyczne. Wszystko to w towarzystwie rówieśników – z wyzwaniami w pierwszych kontaktach w tle.

  Zajęcia oparte są na metodzie Grup Zabawowych wprowadzonej przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego i zakładają rozwój najmłodszych w grupie. Prowadzone są w cyklu cotygodniowych spotkań z rodzicami i dziećmi, przy niewielkiej grupie uczestników. Posiadają stałą strukturę, zapewniającą dzieciom poczucie bezpieczeństwa, na którą składają się zajęcia ruchowe, muzyczne, plastyczne i sensoryczne. W trakcie zajęć prowadzące tworzą dla dziecka przestrzeń - do samodzielnego odkrywania i działań oraz do interakcji z rówieśnikami. Dzięki temu najmłodsi poszerzają swoją znajomość świata, a także uczą się zasad funkcjonowania w grupie i z czasem przygotowują do wejścia do przedszkola. Wszystko dzięki Dobrej Zabawie.

  Bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl

 • FARBUSZKI – grupa tworzona przez trzy animatorki zajęć dla najmłodszych z zacięciem psychologiczno-edukacyjnym. Istnieje od ponad roku, tworząc w tym czasie zajęcia w ramach dwóch projektów oraz w kilku miejscach w Poznaniu, m.in. Centrum Kultury Amarant. W tworzeniu zajęć dla dzieci inspiruje się wizją grup zabawowych Fundacji Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego i metodami PSPiA KLANZA oraz Sensoplastyka © I. A.Stefańskiej.

  MAGDALENA PIETRZAK – certyfikowany animator czasu wolnego dla dzieci, trener metody Sensoplastyka ©. Studiuje psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na specjalności psychologia edukacji i od kilku lat pracuje z najmłodszymi. Doświadczenia w pracy z dziećmi w wieku 1,5-3 lata nabyła w trakcie współpracy z centrami rozwoju dzieci w Łodzi, Krakowie i Poznaniu oraz podczas szkoleń.

  EWA SŁAWICZ– studentka 5. roku psychologii UAM, animatorka grup zabawowych. Doświadczenie w pracy z małymi dziećmi zdobyła współpracując z Instytutem Małego Dziecka w Poznaniu oraz PSPiA Klanza. Odbyła staż w Centrum Uwagi Słuchowej metodą Tomatisa w Poznaniu.

  JAGODA KARALUS – studentka 5. roku psychologii UAM, odbyła zajęcia z psychologii stosowanej -psychologia edukacji. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą m.in. czynnemu zaangażowaniu w duszpasterstwo dzieci i młodzieży, prowadzeniu zajęć grupy zabawowej dla dzieci w wieku 1,5-3 lat.