Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. materiały prasowe
Galeriafot. materiały prasowe
 • Zainspirowani historią wielokrotnych interwencji artystów wizualnych w obszar choreografii i choreografów w obszar sztuk wizualnych, berlińscy twórcy: choreograf Peter Pleyer, kompozytor wizualny i projektant Michiel Keuper oraz artystka wideo Andrea Keiz wykorzystują serie działań do kreowania w czasie realnym różnorodnych kompozycji przestrzennych i ruchowych. Ich praktyka, oparta na doświadczeniu wieloletniej współpracy, kładzie szczególny nacisk na sam proces improwizacji, w którym publiczność staje się świadkiem nieustannego przepływu krajobrazów kreowanych z przedmiotów, kostiumów, tańców, książek, opowieści i obrazów.

 • PETER PLEYER uczył się tańca w European Dance Development Center przy Art Academy w Arnhem w Holandii. Pracował w Nowym Jorku z Yoshiko Chuma, jako tancerz i asystent choreografa oraz w Paryżu z Markiem Tompkinsem. Od 2000 roku mieszka w Berlinie. W latach 2007-14 był dyrektorem artystycznym festiwalu Tanztage, a w latach 2012-2014 także członkiem zespołu kuratorskiego Sophiensaele. Jego zainteresowania jako choreografa, performera, dramaturga i artystycznego mentora koncentrują się na poszukiwaniach nowych metod integrowania treningu tanecznego, improwizacji i kompozycji w jednej praktyce i aplikowania ich na proces tworzenia tańca. Przykładem mogą być jego spektakle-wykłady „Choreographing books” czy „Visible Undercurrent” (2014) . Peter prowadzi także intensywną praktykę pedagogiczną.

  MICHIEL KEUPER jest absolwentem projektowania mody w Instytucie Sztuki ArtEz w Arnhem w Holandii. Pod własnym szyldem Keupr/van Bentm wielokrotnie prezentował kolekcje w ramach Tygodnia Mody w Paryżu, a jego prace znalazły się w wielu międzynarodowych publikacjach oraz zbiorach muzeów mody i wystawiane były m.in. w Ameryce, Japonii we Włoszech i Francji. Michiel łączy prace projektanta z akademicką karierą pedagogiczną (głównie w Holandii i Niemczech). W ostatnich latach jego praktyka poszerzyła się o sztuki piękne oraz performans. Jego artystyczne współprace obejmują projekty kostiumów i przestrzeni dla Hany Lee Erdman, Jeremy’ego Wade’a, Miguela Gutierreza, Antonii Livingstone, Petera Pleyera, Sheeny McGrandles, Martina Nachbara, Lei Moro i Juliana Webera.

  ANDREA KEIZ jest aboslwentką biologii w uniwersytecie w Göttingen; podczas studiów rozpoczęła także edukację pedagogiczną w zakresie improwizacji kontaktowej, dzięki czemu została aktywnym członkiem środowiska Contact Improvisation zgłębiając także inne techniki improwizacyjne i somatyczne metody pracy z ciałem. Po kilku latach pracy jako performer, zwróciła się w stronę pracy z wideo jako narzędziem w kontekście pracy z ciałem i ruchem.

 • opracowanie i udział:
  Peter Pleyer, Michiel Keuper, Andrea Keiz

  Przy wsparciu:
  DOCK 11 Berlin