Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

Galeria
 • Wielkoformatowe murale z Festiwalu Outerspaces, wypłowiałe reklamy, zdarte, przedwojenne szyldy, efekty twórczej interwencji mieszkańców w podwórkach, dzieła anonimowych streetartowców, poezja na murach. Wszystko to na powierzchni 1,98 km² Jeżyc.

  Podczas spaceru po tej niewielkiej dzielnicy wyostrzymy wzrok, by dostrzec obrazy zniszczone lub poukrywane w zakamarkach, ale też posłuchamy opowieści, jakie kryją się pod warstwami farby murali dobrze znanych z widzenia.

  Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w jeżyckiej podróży! Spacer dostępny dla wszystkich zainteresowanych. 1,98 km² Jeżyc zmieści wszystkich poznaniaków :)

  start: skrzyżowanie ul. Kościelnej i Floriana
  czas: godz. 17:00-18:30

  Historie zbierają i opowiedzą:
  TOMASZ BOMBRYCH – autor przewodnika „Z bliska / Z daleka", z lokalizacjami murali, neonów, graffiti i typografii Poznania; prowadzi też profil TYPO Poznań, gdzie prezentuje efekty swoich poznańskich poszukiwań typograficznych.

  TOMASZ GENOW – współtwórca (z Joanną Pańczak) projektu „Poezja jest tym, co rodzi się z życia", w ramach którego klasyka poezji została przeniesiona na mury poznańskich kamienic, historyk sztuki, miejski aktywista, członek Rady Osiedla Wilda.

  Wydarzenie towarzyszy wizycie słynnego, włoskiego twórcy street artu – Maupal Mauro Palotty, który dołączy do spaceru. Zapraszamy też dzień później 23 marca o godz. 18:00 na spotkanie z artystą w siedzibie Fundacji Malta.

  Spacer i spotkanie realizowane ze środków finansowych Miasto Poznań.