Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Fundacja Malta
Galeriafot. Fundacja Malta
  • Koncert Dream Machine to zaproszenie do specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, gdzie 8-godzinna podróż muzyczna, przygotuje uczestników do śnienia. Muzyka nie będzie miała charakteru relaksacyjnego; muzycy pracują z dźwiękami zarówno wprowadzającymi w rodzaj transu i hipnozy, jak i synchronicznymi do cyklów alfa pracy mózgu. Projekt będzie miał też specjalnie przygotowaną oprawę wizualną. Po przebudzeniu będzie czas na wspólne śniadanie oraz opowieści z krainy snów.

    z cyklu: Luka w mieście
    Co jest pustego w pustostanach? Budynki, które nie pełnią żadnej funkcji mają nadzwyczajną właściwość znikania lub zanikania w tkance miejskiej. Mimo, iż niemożliwe wydaje się wymazanie ich z pamięci, stanowią one lukę w naszych codziennych doświadczeniach. Ich przytłaczająca nieobecność skłoniła nas do włączenia miejskich nieużytków w sieć percepcyjnych interwencji. W ramach programu Generatora Malta chcemy naświetlić puste miejsca i zapytać, co mogłoby się wydarzyć w ich „życiu po życiu”?
     

  • KAKOFONIKT to poznańska grupa audiowizualna poruszająca się na styku muzyki industrialnej, noise'u, free improvisation, instalacji dźwiękowych i performance'u. Instrumentarium grupy stanowią m.in. metalowe odpadki, uszkodzone urządzenia elektroniczne, zabawkowe instrumenty, przetwarzana elektronicznie lira korbowa i saksofon, nagrania terenowe i dźwięki konkretne, przedmioty codziennego użytku, generatory fal akustycznych. W ich działaniach dźwięk staje się punktem granicznym doświadczenia. Istotnym elementem funkcjonowania grupy jest także praca z przestrzenią.