Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Hanna Kanecka
Galeriafot. Hanna Kanecka
  • „Koło koła” to warsztat performatywny. Jest artystyczną alternatywą dla placu zabaw oraz okazją do twórczego, rodzinnego spędzenia czasu. Performerki zaproszą małych i dużych uczestników do wspólnej zabawy ruchowej, której podstawą będą koliste przestrzenie. Koło koła jest podsumowaniem pierwszego etapu pracy nad spektaklem „DOoKOŁA”, którego premiera odbędzie się w Art Stations Foundation by Grażyna Kluczyk. Koprodukcja: Fundacja Malta.

    Warsztat przeznaczony jest dla dla rodzin z dziećmi w wieku 3,5–6 lat. Bezpłatne zapisy na: zapisy@malta-festival.pl

    Partnerem wydarzenia jest Przedszkole Społeczne Lipowa Alejka.

  • ALEKSANDRA BOŻEK-MUSZYŃSKA – tancerka, performerka, choreografka, pedagog tańca współczesnego, trener biznesu, filolożka, stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 realizowanej przez Art Stations Foundation oraz Intensive course organizowanego przez School For New Dance Development w Amsterdamie. Od 2007 roku związana z warszawskim teatrem Mufmi Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorem ds. artystycznych i instruktorem tańca. Autorka wielu prac solowych, duetów i m.in. choreografii do projektu „Free.dom” powstałego w ramach programu AGON, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Jej prace były prezentowane i nagradzane na wielu festiwalach i konkursach w Polsce i za granicą, m.in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Warszawie i Wiedniu. Od wielu lat zajmuje się pogłębioną praca nad świadomością ciała i ruchu. Współprowadzi warsztaty „Rozwój w ruchu” i „Radość w ruchu”, które skierowane są do amatorów i których celem jest obudzenie w uczestnikach świadomości ciała, praca z napięciami oraz integracja. W swojej pracy choreograficznej korzysta z takich metod i technik jak: taniec współczesny, szeroko pojęty movement research, autentic movement i improwizacja.

    HANNA KANECKA – teatrolożka, doktorantka kierunku wiedza o teatrze UAM w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia „Teatr dzisiejszy” ze studentami wchodzącymi w świat teatrologii oraz praktyczny „Warsztat kulturotechnik” ze studentami resocjalizacji. Laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce, stypendium Rektora UAM za wyniki naukowe, stypendium Erasmus, dzięki któremu przez rok studiowała na paryskiej Sorbonie oraz częściowego stypendium Alternatywnej Akademii Tańca 2016. Pracę magisterską poświęciła badaniu statusu obecności małych dzieci w przedstawieniach kierowanych do dorosłych widzów. Działa zarówno w obszarze teorii sztuk performatywnych, jak i praktyki tańca współczesnego oraz teatru fizycznego. Jej zainteresowania badawcze i twórcze dotyczą tańca krytycznego oraz styku sztuk performatywnych i psychoanalizy. Jest autorką i wykonawczynią monodramu „Nie przyj”, podejmującego doświadczenie ciąży i macierzyństwa. Obecnie pracuje nad spektaklem tanecznym dla najmłodszych dzieci.