
Interfejsy dotykowe dla początkujących
Proste i otwarte narzędzia elektroniczne są interesującym i wartościowym elementem wielu projektów artystycznych i badawczych. Mogą służyć do pozyskiwania danych liczbowych lub wspierać interaktywny i intrygujący sposób prezentowania wyników pracy.
W czasie warsztatów uczestnicy poznają płytkę Bare Conductive – projekt kompatybilny z Arduino, pozwalający na wykrywanie dotyku. Wstęp do zajęć będzie poświęcony poznaniu budowy i możliwości Arduino (a także Bare Conductive, jako szczególnego reprezentanta tej platformy) oraz inspiracji projektami, w których wykorzystano prototypy urządzeń elektronicznych. Następnie, realizując krok po kroku proste zadania, uczestnicy poznają podstawy programowania Bare Conductive.
ANNA WIDERA
Absolwentka Informatyki na Politechnice Śląskiej. Zajmuje się kreatywnym wykorzystaniem technologii w marketingu. W tym celu programuje i hackuje sprzęt, prototypuje rozwiązania z wykorzystaniem Arduino, czujników i serwomechanizmów, projektuje też dedykowane rozwiązania elektroniczne. Interesują ją interfejsy oddziałujące na wyobraźnię, wizualizacja danych, beacony. Jest kuratorem festiwalu sztuki i technologii art+bits.