Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Za Duszno
Galeriafot. Za Duszno
 • Zapraszamy na prezentację słuchowisk powstałych w ramach warsztatów „Opowiadaniem rządzą nie usta, lecz ucho” prowadzonych przez Piotra Tkacza i Karolinę Karnacewicz. Podczas dwudniowych działań w pustostanie na ul. Działyńskich uczestnicy budowali swoje pierwsze audialne pejzaże na podstawie tekstów z książki Italo Calvino „Niewidzialne miasta”.

  Wiele z opowieści Calvino skłania do refleksji na temat naszej egzystencji w mieście, jego charakteru, szczególnych właściwości. Można się zastanowić, ile Poznań ma wspólnego z Chloe, w którym „przechodnie na ulicach nie znają się. Patrząc na siebie, wyobrażają sobie tysiące spraw, spotkania, jakie mogłyby się między nimi zdarzyć, rozmowy, niespodzianki, pieszczoty, ugryzienia. Ale nikt nikomu się nie kłania, spojrzenia krzyżują się na sekundę i zaraz przed sobą uciekają, szukają innych spojrzeń, nie zatrzymują się” (cyt. z powieści Italo Calvino).

  POSŁUCHAJ
   

 • PIOTR TKACZ – improwizator, organizator, didżej. Publikował między innymi w „Czasie kultury”, „Glissando”, „2+3D”, „Dwutygodniku”, „Fragile”, „Jazz Forum”, „M|I”. Od 2007 roku współprowadzi audycję Audiosfera w Radiu Afera. Zaangażowany w takie inicjatywy jak festiwal muzyki improwizowanej FRIV, Warsztat dźwięków, Nasłuch aktywny/pasywny. Występował między innymi na festiwalu Ostrava New Music Days, Animator, Musica Electronica Nova. Dawał gościnne wykłady w Narodowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, na FAMU w Pradze i w toruńskim Kulturhauz.

  KAROLINA KARNACEWICZ – znana także jako DJ Morgiana. Używa gramofonów jako pełnoprawnych instrumentów, eksperymentuje z głosem, mikrofonami, roślinami, kryształami, przedmiotami. Swoje sety didżejskie rozszerza o improwizację urządzeniami elektronicznymi, np. DIY theremin z fotorezystorami. Do swoich najciekawszych przygód zalicza Carbon Central na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, Rhiz w Wiedniu, afterparty po Prague Pride oraz Punctum w Pradze, PRAHA w Brnie, CSW w Warszawie oraz mini-trasę z Cindytalk. Współpracowała też z kanadyjską serią podcastów Forbidden Planet oraz czeskim Ditchmagiem.

  Od 2013 Karolina z Piotrem prowadzą „za duszno” – cykl wieczorków zapoznawczych z muzyką niepoważną, podczas których można było usłyszeć choćby Helenę Hauff, Kondaktora, Lucio Capece, Moopie'ego, Ninę, Run Dust. Od października 2015 organizują spotkania popularyzatorskie pod nazwą „Historie muzyki”. W kwietniu zainicjowali też serię koncertów „muzyka mieszkalna”.

  za duszno powstało z chęci stworzenia przestrzeni spotkania dla ludzi zainteresowanych nieszablonową muzyką. Prowadzone od 2013 przez Karolinę Karnacewicz (DJ Morgiana) i Piotra Tkacza (DJ 2 Lewe Ręce) objawia się pod różnymi postaciami: klubowej imprezy, kameralnego koncertu, dyskusji z artystą. Potem Karolina i Piotr zapoczątkowali też kolejne inicjatywy: prelekcje "Historie muzyki" oraz domowe występy "Muzyka mieszkalna". Od niedawna zaczęli też prowadzić warsztaty dźwiękowe.

  Z wielką radością gościli w Poznaniu między innymi takie postaci jak Cindytalk, Jozef van Wissem, Lucio Capece, Helena Hauff, F ingers, Run Dust, We will fail, RSS B0YS.