Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Razem na Szlaku
Galeriafot. Razem na Szlaku
  • Dotknąć faktur, usłyszeć odległość, powąchać kolorów. Przez te procesy poprowadzą nas przewodnicy, dla których takie odczuwanie jest codziennością. Chcemy doświadczyć miasta za pomocą innych zmysłów niż wzroku i zmierzyć się z niewidzianym torem przeszkód. Ze swoich różnych perspektyw przewodnicy opowiedzą nam o odczuciach z tej samej marszruty. Dostaniemy pole do porównywania i popisu dla wyobraźni.


    z cyklu: Niewidziane Miasto
    Rezygnując z przetartych szlaków i nadrzędnej zasady organizującej nasze osobiste ścieżki – „od celu do celu” – chcemy przyjrzeć się miastu z perspektyw niedostrzeganych lub nieobecnych na co dzień. Zaprosiłyśmy niecodziennych przewodników, ekspertów różnych dziedzin m.in.: mikrobiologii, botaniki, socjologii czy architektury, którzy pokażą nam swój punkt widzenia. Wspólnie spróbujemy odwrócić zasadę, podług której to mapa reguluje nasze doświadczenie przestrzeni.
     

  • PIOTR PIECHOWICZ – poznaniak. Z wykształcenia pedagog, z zamiłowania i doświadczenia instruktor orientacji przestrzennej, propagator aktywnej rehabilitacji w środowisku inwalidów wzroku, animator turystyki i rekreacji. Od 1998 wspólnie z przyjaciółmi prowadzi Wielkopolski Klub Turystyczny Niewidomych i Słabowidzących „Razem na szlaku”. Od 2015 roku jest także założycielem Fundacji „Razem na szlaku”. Opracował uprząż umożliwiającą osobom niewidomym uprawianie rekreacji (np. nordic walkingu) w tandemie z przewodnikiem. Od siódmego roku życia z powodu wypadku stopniowo tracił wzrok. Prywatnie mąż, gitarzysta amator, miłośnik poezji śpiewanej i turystyki górskiej.

    MARIUSZ KOCZOROWSKI – absolwent anglistyki UAM, instruktor pisma punktowego Braille’a dla niewidomych, zajmuje się szkoleniami dla osób niewidomych w obsłudze specjalistycznych urządzeń oraz oprogramowania w Spółdzielni Socjalnej MasterPunkt w Poznaniu, której jest prezesem. Mimo, że nie widzi od dziecka, przemieszcza się samodzielnie w terenie. Prywatnie bardzo lubi piesze wędrówki po górach oraz rowerowe przejażdżki na tandemie. Interesuje się historią Poznania.