Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski
  • Warsztat rodzinny (dzieci 4-12 + rodzice). Bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl.

    Podczas warsztatów wytropimy takie miasto, jakiego nie widać zwykłym okiem. Z pomocą specjalnych archeologicznych narzędzi odkurzymy, pobierzemy próbki i przebadamy różne warstwy oraz zakamarki miejskiej tkanki. Stworzymy jeszcze nikomu niepoznaną, namacalną opowieść o centrum Poznania. Przyda nam się do tego współpraca dzieci i rodziców. W końcu z różnych wysokości miasto wygląda zupełnie inaczej!

  • ZOFIA MAŁKOWICZ – ukończyła studia licencjackie na UAP na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych ze specjalnościami: pedagogiczną oraz artystyczną – Rzeźba i Działania Przestrzenne. Jest również absolwentką studiów magisterskich na kierunku Media Interaktywne i Widowiska na UAM, a obecnie doktorantką w Katedrze Widowisk i Dramatu na WFPiK UAM. Jej wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą to m.in. prowadzenie warsztatów twórczych: konstrukcyjnych i scenograficznych oraz takich, które trudno jednoznacznie zaklasyfikować jak np. malarsko-performatywnych, archeologiczno-hipertekstowych. Jest także współautorką interaktywnej instalacji dla dzieci „Dźwiękokształty” zrealizowanej na potrzeby Festiwalu Sztuka Szuka Malucha 2014. W działaniach warsztatowych pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz studentami nad wielozmysłowym doświadczaniem otaczającej ich rzeczywistości. Eksploruje nietypowe techniki obcowania ze światem, aby rozruszać wyobraźnię i poznać nowe sposoby artystycznej ekspresji. Jej metody łączą w sobie zarówno działania performatywne, projektowe oraz plastyczne takie jak instalacja, rzeźba, rysunek czy malarstwo. Interesuje ją takie działania twórcze, które kształtują i rozwijają indywidualną wrażliwość estetyczną i przestrzenną, a także pobudzają uczestników do dalszych własnych poszukiwań.