Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Liliana Piskorska
Galeriafot. Liliana Piskorska
  • Odzież po (z)noszeniu przechodzi kilka dróg. Pakowana własnoręcznie przez nosiciela w worki foliowe może być oddana (charytatywnie) i włożona do pojemników ustawianych przy śmietnikach lub zabrana spod samych drzwi w ramach osiedlowych zbiórek. Trafia do pośredników zajmujących się handlem używaną odzieżą i w magazynach czeka na zakup (najtaniej w tonach), by znów trafić na sklepowe wieszaki. Niesortowana odzież (znacznie tańsza niż sortowana) pierwszy raz zostaje przejrzana już po sprzedaży. Niepewność takiego zakupu może być zrekompensowana potencjalnością zawartości. Zdarzają się zabawki, perfumy, przeważa odzież kobieca i dziecięca, jednak odpad (na 1kg) to ok 10-15 procent.

    Podczas jednego dnia trwania festiwalu zwracam mieszkańcom Poznania ich (z)noszone ubrania. Gwarantuję 100% oryginalności zbiórki. Proszę się częstować.

    Liliana Piskorska
     

  • LILIANA PISKORSKA – urodzona w 1988 roku, wychowana na wsi, ochrzczona i bierzmowana ateistka, weganka ze względów etycznych, nieheteronormatywna lesbijka, performerka społeczna. Obecnie związana poprzez studia doktoranckie z Zakładem Rysunku na toruńskim Wydziale Sztuk Pięknych. Od 2013 roku współtworzy Grupę nad Wisłą. Jej prace znajdują się w kolekcji Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, pokazywane były na ponad 45 wystawach grupowych i indywidualnych, podczas festiwali oraz w mediach.