Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Aleksandra Polerowicz
Galeriafot. Aleksandra Polerowicz
  • Kim są „niewidzialne”? Odpowiedź przyniesie wędrówka po Poznaniu. Cofniemy się w czasie i przywołamy zapomniane i nieznane historie o kobietach, których nazwisk nie znajdziemy na pomnikach, tablicach i nazwach ulic. Wśród nich znajdą się losy pierwszej farmaceutki, archiwistki historii miasta, działaczek społecznych i pisarek czy też prostej kobiety z Wildy… bo herstoria to jej historia (ang. „her” – jej, „story” - historia). Po spacerze zapraszamy na spotkanie pt. „W koło herstorii”, którego gościniami będą twórczynie herstorycznych szlaków z Krakowa, Konina i Poznania.

    z cyklu: Niewidziane Miasto
    Rezygnując z przetartych szlaków i nadrzędnej zasady organizującej nasze osobiste ścieżki – „od celu do celu” – chcemy przyjrzeć się miastu z perspektyw niedostrzeganych lub nieobecnych na co dzień. Zaprosiłyśmy niecodziennych przewodników, ekspertów różnych dziedzin m.in.: mikrobiologii, botaniki, socjologii czy architektury, którzy pokażą nam swój punkt widzenia. Wspólnie spróbujemy odwrócić zasadę, podług której to mapa reguluje nasze doświadczenie przestrzeni.
     

  • STOWARZYSZENIE KOBIET KONSOLA to poznańska inicjatywa działająca na rzecz równych wyrównania praw i szans kobiet i mężczyzn. Misją Stowarzyszenia jest: zwalczanie dyskryminacji ze względu na płeć, przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet, upowszechnianie wiedzy na temat praw kobiet, propagowanie myśli feministycznej i wzmacnianie kobiet poprzez działania społeczne. Stowarzyszenie kontynuuje działalność Kolektywu Aleje Bibianny działającego w latach 2010-2013 w Poznaniu, który pogłębiał wiedzę o związkach kobiet i miasta poprzez m.in. organizację herstorycznych spacerów.