Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Damian Borejko
Galeriafot. Damian Borejko
 • „Artysta nie poprzestaje na tym, co dostarcza mu spojrzenie, tylko konstruuje dzieło, wyciągając ze spojrzenia wszelkie zakamarki kłamstwa”. Traktując słowa Marii Anny Potockiej jako punkt wyjścia, studenci School of Form oraz kierunku media interaktywne i widowiska na UAM przez kilka tygodni eksplorowali temat różnych uwarunkowań percepcji wzrokowej człowieka. Efektem ich pracy w zespołach są obiekty i instalacje specjalnie przeznaczone dla użytkowników placu Wolności.

  GREEN PARAWANING

  Greta Florkowska
  Krystian Koźbiał
  Oliwia Olesiejuk

  W nawiązaniu do popularnego polskiego zwyczaju ustawiania kolorowych parawanów na terenie plaży w celu odgrodzenia swojej pozornie prywatnej przestrzeni, postanowiliśmy odtworzyć podobną sytuację na terenie placu Wolności, ale przy pomocy roślinności. Doświadczenie GREEN PARAWANingu na terenie otwartego, tłumnie odwiedzanego placu, oferuje możliwość skonstruowania własnej, odgrodzonej, przyjaznej przestrzeni, wewnątrz której będzie można osłonić się przed słońcem, zrelaksować się i nawiązywać nowe znajomości.

  PERYSKOP

  Szymon Grochowski
  Elżbieta Kowalska
  Piotrek Rajski

  Peryskop jest dla nas narzędziem poszerzającym doświadczenie optyczne widza, gubiącego się w przestrzeni wielokrotnego odbicia obrazu. Jest on również obiektem do zabawy, wspólnej interakcji i obserwacji siebie nawzajem oraz świata dookoła. Naszym celem było stworzenie niecodziennego doświadczenia podglądania oraz bycia podglądanym podczas tegorocznej edycji festiwalu Malta, zawartego w ponad dwumetrowym obiekcie oraz wszystkim czym będzie on otoczony.

  KONDENSATOR PRZESTRZENNY

  Mateusz Kotowski
  Ewa Dulcet
  Damian Borejko

  Kondensatory przestrzenne to obiekty, które wycinają i zmieniają fragmenty zjawisk i doznań dziejących się w przestrzeni. Starają się wyłapać i skupiać wzrok osób przebywających na placu na wycinku rzeczywistości. Prosta forma i lekka estetyka obiektu zaprasza użytkowników do interakcji i zabawy.


  MALTA SELFIE

  Kaja Friedrich
  Sonia Jaśkiewicz
  Maria Szczycińska
  Łukasz Ziemba

  Projekt Malta Selfie wykorzystuje popularne zjawisko robienia sobie zdjęć. Chcemy, aby uczestnicy festiwalu spojrzeli na tę aktywność w inny sposób. Wykorzystaliśmy lustra w przestrzeni Generatora i umieściliśmy na nich zaprojektowany specjalnie dla festiwalu interfejs oraz humorystyczne porady dotyczące różnych technik wykonywania selfie.