Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski
  • Zapraszamy dzieci (7-11 lat) na filmową przygodę!

    Chyba już każdy miał do czynienia z urządzeniem, które posiada funkcję „wideo” (smartfon, aparat, kamera). Podczas warsztatów, pod okiem filmowców, będziemy testować te urządzenia na wiele sposobów, poznawać ich możliwości techniczne. Wszystko po ty, by za ich pomocą opowiadać lokalne historie.

    Przed nami poważne wyzwanie! W trakcie warsztatów, wspólnie z młodymi uczestnikami, planujemy stworzyć jednominutowe filmy (ONE MINUTE*). Będziemy zatem pisać scenariusze filmowe i rozrysowywać je klatka po klatce, będziemy łapać ujęcia jako operatorzy kamery, będziemy odgrywać sceny wcielając się w rolę aktorów. A na końcu poznamy tajniki programu do montażu filmu by zmieścić się w 60 sekundach. Wszystko to na świeżym powietrzu, w ogrodowej scenerii.

    Prowadzący zajęcia zapowiadają też kilka filmowych niespodzianek! Joanna ma słabość do kamerek GoPro, a Kamil chciałby zobaczyć Ogród Wilda z lotu ptaka, do czego będzie potrzebować drona.

    *One minute to metoda opowiadania historii poprzez medium filmowe tak, by zmieściły się dokładnie w 60 sekundach. Ideą powstałego w 2002 roku w Amsterdamie projektu oneminutesjr (junior) wspieranego przez UNICEF jest przekazanie głosu młodym ludziom z całego świata, którzy na co dzień pozostają niewidzialni. Dzięki realizacji filmów i zamieszczeniu ich w internecie mogą podzielić się swoim spojrzeniem na rzeczywistość.

    Prowadzenie: Kamil Wnuk i Joanna Wrzos

    Wolno Dzieciom na mieście to zaproszenie do działań w przestrzeniach, w których dzieciom wolno doświadczać samodzielności, współdziałania, współkreowania rzeczywistości, nie pozbawiając ich frajdy z bycia dzieckiem. Dziecięcy program w ogrodach społecznościowych został zainicjowany w 2014 roku w ramach Generatora Malta, z myślą o dzieciach jako równoprawnych, aktywnych i ważnych członkach społeczności.