Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

Galeria
 • Zbieramy pomysły na warsztaty, performanse partycypacyjne, działania zmieniające widza w uczestnika. Wybrane projekty włączymy w program Generatora Malta w ramach Malta Festival Poznań 2017. Miejscem realizacji będzie otwarta przestrzeń placu Wolności w Poznaniu, centrum festiwalu. Tam, poza małą architekturą i scenami, stanie symboliczny obiekt stanowiący reprezentację muru.

  IDEA: Wyobraź sobie mur. OPEN CALL

  Czyje horyzonty ogranicza, czyje reprezentuje, ile kosztuje i kto płaci za niego najwyższą stawkę? Mury nie muszą być z betonu, aby dzielić, wystarczy widmologia rynku, biurokracja, rozkaz, zakaz i nakaz. Wystarczy moje: nie wiem, nie chcę, nie akceptuję, unikam, pogardzam.

  Mur stał się faktem, elementem codzienności. Z tego powodu będziemy ćwiczyć się do życia po jednej lub drugiej stronie muru. Przetniemy plac Wolności wzdłuż i wszerz, za i przeciw, tak i nie, ja i inny. Stworzymy plac negocjowania Wolności. Postaramy się zrozumieć, dlaczego mury powstają — po to, aby jak najszybciej je zburzyć.

  Do tego potrzebujemy Was — aby z muru uczynić, wbrew jemu samemu, przestrzeń negocjacji. Wierzymy, że mur jest tezą, która poprzez odpowiedni dobór argumentów może zostać obalona.

  KRYTERIA OCENY PROJEKTÓW:

  — oryginalna koncepcja
  — sposób zaangażowania w projekt uczestników festiwalu i/lub przechodniów
  — dopasowanie projektu do specyfiki placu Wolności

  ABY ZGŁOSIĆ SIĘ DO KONKURSU:

  — wypełnij formularz
  — prześlij formularz na adres: generator@malta-festival.pl

  Zgłoszenia: 30/03-18/04
  Ogłoszenie wyników: 25/04
  Realizacja projektów: 16-25/06

  Maksymalny kosztorys jednego projektu nie powinien przekraczać 1500 zł brutto.

  Pełny regulamin.