Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski
  • Już po raz drugi wchodzimy w podwórka wokół placu Wolności, by zaprosić mieszkańców do spędzenia wspólnie czasu w Generatorze Malta. Tym razem nicią porozumienia będzie maszyna do szycia. Ze skrawków wrażeń i wspomnień spróbujemy złożyć patchworkową mapę wspólnej przestrzeni podwórka, kamienicy/domu i okolic przy użyciu maszyn do szycia. Inspiracje do warsztatu znalazłyśmy w sztuce ludowej Peru i Chile. Arpilleras to szmaciane obrazki wykonywane metodą patchworku (łączenia skrawków). Każdy obraz to opowieść o życiu wioskowym, codziennej pracy, fiestach, relacjach społecznych oraz relacjach człowieka z naturą, czy zbiorowych priorytetach, jak i indywidualnych marzeniach.Do stworzenia mapy chciałybyśmy wykorzystać materiały przyniesione przez uczestników/uczestniczki, dlatego zapraszamy do przybywania z przedmiotami, tkaninami, zabawkami, zasłonami, obrusami, kartkami papieru i wszelkimi innymi rzeczami, które uczestniczą w życiu podwórka lub mieszkają razem z Wami (a już nie są Wam potrzebne). Zależy nam na zebraniu przedmiotów, które kojarzą się Wam z miejscem, w którym żyjcie, pamiętają i świadkują życiu podwórka i kamienicy albo są składową prywatnych żyć mieszkanek i mieszkańców. Spróbujemy połączyć je we wspólny obraz przestrzeni będący mapą zawierającą w sobie pierwiastek percepcji każdej i każdego z Was.


    4.06, 11:00-16:00 / ul. Marcinkowskiego 11G
    5.06, 11:00-16:00 / pl. Wolności 5

    Spółdzielnia tworzy wear.coop.

  • SPÓŁDZIELNIA „Z.U.O” (Zakłąd Ubierania Obywateli): Jesteśmy spółdzielnią socjalną powstałą z połączenia dwóch marek Maszynowni i TEKI, oraz umiejętności i pasji wszystkich członkiń. Jest nas sześć. Zajmujemy się produkowaniem ubrań, toreb i wielu innych. Nie tylko je projektujemy, wybieramy najbardziej ekologiczne materiały, ale wykonujemy także całą resztę prac takich jak wykrajenie, szycie, sitodruk, fotofrafowanie i prezentownie naszych prodktów. Próbujemy stworzyć przyjazną atmosferę pracy w niehierarchicznych warunkach, jako alternatywę dla wielkich zakładów przemysłowych wyzyskujących swoich pracowników, w których powstaje większość ubrań dostępnych na rynku. Używamy tkanin wegańskich z certyfikatem ekologicznym oraz recyklingowych z szacunku dla środowiska i innych istot.

    Spółdzielnia tworzy platformę wear.coop.