Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Marta Ankiersztejn
Galeriafot. Marta Ankiersztejn
 • W fikcyjnym świecie istnieje wspólne, które jest tematem oraz obiektem choreograficznej eksploracji i manipulacji. Pretekstem do spekulacji i konfrontacji z tematem podmiotowości. Jest niewidoczne i nieuchwytne, ale wszechobecne. Wprowadza fikcyjny świat w ruch, ożywia go i dynamizuje. W ruchomym krajobrazie, staje się odczuwalne poprzez praktyki pozwalające na jego doświadczanie i formowanie. Jest wspólnym, które dzielimy z innym. Jest powietrzem.

 • koncept, choreografia: Renata Piotrowska-Auffret
  dramaturgia: Eleonora Zdebiak
  instalacja: Anna Gołdanowska
  światło: Joanna Leśnierowska
  występują: Tatiana Kamieniecka, Korina Kordova, Natalia Oniśk
  współpraca artystyczna: Tatiana Kamieniecka, Korina Kordova, Magdalena Ptasznik

  produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (PL)
  współprodukcja: STSpot (JP)
  partnerzy: Fundacja Burdąg (PL), Centrum w Ruchu (PL), Instytut Adama Mickiewicza (PL)
  premiera: listopad 2015, Art Stations Foundation, Stary Browar, Poznań
  Pierwsza wersja spektaklu (Sorcery) została wyprodukowana przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spektakl dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

 • RENATA PIOTROWSKA-AUFFRET jest choreografką i performerką; w swoich pracach wykorzystuje narzędzia tańca eksperymentalnego, sztuk performatywnych, dramaturgii i teatru.

  Piotrowska zestawia choreografię z myśleniem konceptualnym. Interesują ją działania konfrontujące dualizmy umysłu i ciała, doświadczenia i obrazu, podmiotu i przedmiotu, humoru i powagi, indywidualnego i wspólnego. Fascynuje się pracą z politykami ciał i ich manifestacjami we współczesnym europejskim świecie widzianymi przez pryzmat historycznych reprezentacji oraz polityk ciał z obcych kultur.

  Ma na swoim koncie spektakle: „Teraz” / 2007, „Tańcząc z Wrogiem” / 2007, seria UNKNOWN / 2008 – 2010, "break SZTUKA WOJNY” / 2010, „UNKNOWNS.SEANS” / 2011, film taneczny „Inside” / 2011, „The Forest_work in progress” / 2013, „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje” / 2014, „Sorcery” / 2015, „Wspólne” / 2016.

  Współpracowała m.in. z takim miejscami jak: Art Stations Foundation z Poznania, CSW Zamek Ujazdowski, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Galeria Zachęta, Teatr Studio, Instytut Teatralny, Centrum Choreograficzne w Montpellier, Narodowe Centrum Tańca w Paryżu, Scena Narodowa w St. Brieuc. Jest kilkukrotną stypendystką Instytutu Adama Mickiewicza, Art Stations Foundation oraz stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu “Młoda Polska” (2010) i programu „Stypendium Ministra” (2013). Jej spektakle brały dwukrotnie udział w Polskiej Platformie Tańca. Członkini kolektywu warszawskich choreografów Centrum w Ruchu.

  www.renatapiotrowska.pl