Dzieci 0-12 miesięcy + rodzice
Warsztat „Rodzic w tańcu” ma na celu stworzenie przestrzeni dla opiekunów najmłodszych dzieci do poczucia swojego ciała, także w ruchu oraz relaksacji, często mamom i tatom bardzo potrzebnej. Zajęcia są propozycją dla osób, które czują potrzebę pracy z ciałem lub po prostu ruchu czy odpoczynku w grupie. Inspiracją dla warsztatów jest osobiste doświadczenie macierzyństwa oraz taneczne poszukiwania prowadzących. Podczas tego półtoragodzinnego spotkania spróbujemy skontaktować się z naszym ciałem, poczuć jego witalność, zadbać o miejsca, które bolą i wspólnie się poruszać. Poczuć jednostkową siłę i delikatność każdej z istot, jak i dotknąć energii grupy w ruchu, nieustannie kierując się złotą zasadą: „ruszam się tak, jak lubię i chcę”. Nie wymagane jest żadne doświadczenie taneczne. Na warsztaty zapraszamy rodziców dzieci w wieku od 0-3 lat. Maluchy w wieku od 0-12 miesięcy mogą uczestniczyć w zajeciach z rodzicami (zachęcamy wtedy do wzięcia ze sobą chust lub nosideł).
Polecamy wygodny, swobodny strój zarówno dla dzieci i rodziców, będziemy tańczyć boso lub w skarpetkach. Bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl.
ALEKSANDRA BOŻEK-MUSZYŃSKA – tancerka, performerka, choreografka, pedagog tańca współczesnego, trener biznesu, filolożka, stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 realizowanej przez Art Stations Foundation oraz Intensive course organizowanego przez School For New Dance Development w Amsterdamie. Od 2007 roku związana z warszawskim teatrem Mufmi Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorem ds. artystycznych i instruktorem tańca. Autorka wielu prac solowych, duetów i m.in. choreografii do projektu „Free.dom” powstałego w ramach programu AGON, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Jej prace były prezentowane i nagradzane na wielu festiwalach i konkursach w Polsce i za granicą, m.in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Warszawie i Wiedniu. Od wielu lat zajmuje się pogłębioną praca nad świadomością ciała i ruchu. Współprowadzi warsztaty „Rozwój w ruchu” i „Radość w ruchu”, które skierowane są do amatorów i których celem jest obudzenie w uczestnikach świadomości ciała, praca z napięciami oraz integracja. W swojej pracy choreograficznej korzysta z takich metod i technik jak: taniec współczesny, szeroko pojęty movement research, autentic movement i improwizacja.
HANNA KANECKA – teatrolożka, doktorantka kierunku wiedza o teatrze UAM w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia „Teatr dzisiejszy” ze studentami wchodzącymi w świat teatrologii oraz praktyczny „Warsztat kulturotechnik” ze studentami resocjalizacji. Laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce, stypendium Rektora UAM za wyniki naukowe, stypendium Erasmus, dzięki któremu przez rok studiowała na paryskiej Sorbonie oraz częściowego stypendium Alternatywnej Akademii Tańca 2016. Pracę magisterską poświęciła badaniu statusu obecności małych dzieci w przedstawieniach kierowanych do dorosłych widzów. Działa zarówno w obszarze teorii sztuk performatywnych, jak i praktyki tańca współczesnego oraz teatru fizycznego. Jej zainteresowania badawcze i twórcze dotyczą tańca krytycznego oraz styku sztuk performatywnych i psychoanalizy. Jest autorką i wykonawczynią monodramu „Nie przyj”, podejmującego doświadczenie ciąży i macierzyństwa. Obecnie pracuje nad spektaklem tanecznym dla najmłodszych dzieci.