Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Sławomir Jankowski
Galeriafot. Sławomir Jankowski
 • Jadalnia Warszawa przyjeżdża przyjrzeć się Poznaniowi! Podczas spaceru szlak wytyczą nam rośliny jadalne, które można zebrać w centrum miasta. Wycieczka ma formułę otwartą, niespecjalistyczną, nieautorytatywną. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych roślinnością lub po prostu miastem bez względu na wykształcenie, płeć i wiek. W centrum naszych zainteresowań będą nie tylko drzewa i krzewy owocowe, ale pomniejsze rośliny zielone, rośliny lecznicze oraz grzyby.

  Dzień przed spacerem, 17 czerwca o 15.30 odbędzie się spotkanie sieciujące „Rozpuszczamy wici”, dla wszystkich zainteresowanych działaniami roślinnymi w miastach, miasteczkach i wsiach. Więcej tutaj.

  z cyklu: Niewidziane Miasto
  Rezygnując z przetartych szlaków i nadrzędnej zasady organizującej nasze osobiste ścieżki – „od celu do celu” – chcemy przyjrzeć się miastu z perspektyw niedostrzeganych lub nieobecnych na co dzień. Zaprosiłyśmy niecodziennych przewodników, ekspertów różnych dziedzin m.in.: mikrobiologii, botaniki, socjologii czy architektury, którzy pokażą nam swój punkt widzenia. Wspólnie spróbujemy odwrócić zasadę, według której to mapa reguluje nasze doświadczenie przestrzeni.
   

 • JADALNIA WARSZAWA – kolektyw założony przez Paulinę Jeziorek i Jodie Baltazar w 2013 roku. Realizuje spacery niezależnie oraz we współpracy z instytucjami (CSW Zamek Ujazdowski, Służewski Dom Kultury czy Muzeum Powstania Warszawskiego). Dzięki ich działaniom powstała mapa-stół, na której blacie wygrawerowana jest mapa z roślinnością jadalną okolicy. Obecnie pracuje nad haftowanym arrasem przedstawiającym mapę roślin jadalnych okolicy Służewskiego Domu Kultury.

  Facebook

  PAULINA JEZIOREK – kulturoznawczyni. Od kilkunastu lat angażuje się w realizację projektów społeczno-kulturalnych. Realizowała interwencje artystyczne w przestrzeni miasta m.in. z Fundacją Bęc Zmiana czy Galerią Nizio. Prowadzi ogród społeczny i pracownię ogrodniczą Wspólny Ogród SDK przy Służewskim Domu Kultury – miejsce spotkań dzieci, mieszkańców i aktywistów gdzie uczą się ekologicznej uprawy warzyw, owoców i ziół, gotują i poszerzają świadomość w kwestii ekologii.
  
  JODIE BALTAZAR
  – artystka, która w 2010 przeprowadziła się z Los Angeles do Warszawy. Absolwentka University of Southern California (kierunek: produkcja filmowa). W Warszawie zaczęła poszukiwać przestrzeni dla oddechu i tak odkryła miejskie ogrodnictwo. Prowadzi warsztaty kulinarne oraz warsztaty i spacery dotyczące życia dzikich roślin. Współpracowała m.in. z Muzeum Woli, CSW Gdańsk, Fudacją CultureShock.