
Nie od dziś wiadomo, że ciało i głowa to jedno. Więc po intelektualnych pobudzeniach czas na ruch! Na placu Wolności, w centrum miasta, zapewni nam go Vinyasa Joga, czyli zorganizowana płynna sekwencja asan. Po zadbaniu o wewnętrzną i zewnętrzną równowagę, elastyczność oraz wytrzymałość ciała nadejdzie pora na rodzinny warsztat ruchowy. Sprawdzimy jak wspólne działanie, ruch i aktywność pozwala zbliżyć się nam do siebie. Swoje rozgrzewki pokażą także tancerze Stary Browar Nowy Taniec oraz artyści festiwalowi.
17.06. / Artonik
18.06. / Miss Revolutionary Idol Berserker
21.06. / Pippo Delbono
22.06. / Paweł Sakowicz / Stary Browar Nowy Taniec
23.06. / Anna Godowska / Stary Browar Nowy Taniec
24.06. / Peter Pleyer / Stary Browar Nowy Taniec
25.06. / Julian Hetzel
28.06. / rezydenci SBNT
PAWEŁ SAKOWICZ – tancerz i choreograf. Absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów magisterskich w London Contemporary Dance School w zakresie performansu i choreografii. Współpracował m.in. z Ramoną Nagabczyńską, Sjoerdem Vreugdenhilem, Mikołajem Mikołajczykiem, Martą Ziółek, Izą Szostak, Alexem Baczyńskim-Jenkinsem, Rebecką Lazier, Isabelle Schad, Aleksandrą Jakubczak, Magdą Szpecht, Joanną Leśnierowską. Od paru lat pracuje z artystami i kuratorami w Londynie, Warszawie i Berlinie.
Latem 2013 roku odbył rezydencję choreograficzną w berlińskim Uferstudios, podczas której rozpoczął research nad literackim językiem Thomasa Bernharda. Premiera solowego spektaklu Bernhard odbyła się czerwcu 2014 roku w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Spektakl został zakwalifikowany do pokazu w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014 w Lublinie. W 2015 roku Paweł był artystą-rezydentem w Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (Stary Browar Nowy Taniec w ramach Solo Projektu Plus 2015). W grudniu 2015 roku powstał TOTAL, problematyzujący zagadnienie wirtuozerii i sięgający do spekulacji jako potencjalnego narzędzia choreograficznego.
Paweł był stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu rezydencyjnego Instytutu Muzyki i Tańca oraz Alternatywnej Akademii Tańca Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Jako choreograf współpracował z Teatrem Malabar Hotel, Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Okazjonalnie uczy w Białymstoku (Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza, Wydział Sztuki Lalkarskiej) i Warszawie. Jest zrzeszony z warszawską przestrzenią performatywną kem.