Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Agata Ożarowska-Nowicka
Galeriafot. Agata Ożarowska-Nowicka
  • Rośliny tworzą społeczności, współpracują, rywalizują, inspirują. Dla każdego z nas „zieloni bracia mniejsi” mają inne znaczenie, ale na pewno obecni są w naszym życiu. Obserwując je, często nie zauważamy, jak bardzo ważne są dla nas i jak wiele dzieje się w ich życiu. Podczas spotkania poznamy osoby z różnych środowisk, dla których rośliny stały się motywacją do działań społecznych i własnego rozwoju. Czym lub kim dla współczesnego człowieka są otaczające rośliny i czy mogą nas czymś jeszcze zaskoczyć? Jak praca ze splotami korzeni może spleść także ludzi?

    18 czerwca o 16.00 rozpoczniemy wspólny spacer w poszukiwaniu poznańskich jadalnych roślin.


     

  • MACIEJ JĘDRZEJCZAK –  botanik z zamiłowania i wykształcenia, społecznik związany z Wielkopolską, prezes Stowarzyszenia Promocji Dziedzictwa Kasztelania Ostrowska. Jego przygoda z dzikimi roślinami rozpoczęła się 13 lat temu i trwa do dzisiaj. Zajmuje się zagadnieniami inwentaryzacji flory i ochrony szaty roślinnej Wielkopolski. Tropiciel przyrody w lasach i na mokradłach, a przy tym miłośnik rodzimych gatunków storczyków. Zaangażowany w budowanie w Powiecie Gnieźnieńskim dobrego modelu współpracy społeczników i samorządów w realizacji celów promocji i ochrony dziedzictwa. Współautor badań przyrodniczych i planów ochronnych na terenie Wielkopolski. Animator grupy Młodzi Przyrodnicy, zrzeszającej aktywnych społecznie dzieci i młodzież z małych miejscowości na terenie Kasztelanii Ostrowskiej. Koordynator i uczestnik akcji ochrony czynnej zagrożonych siedlisk i gatunków wschodniej Wielkopolski.