Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Martin Wickenhaeuser
Galeriafot. Martin Wickenhaeuser
 • Na każdy aspekt rzeczywistości mamy dziś aplikację. Nie zmokniemy, nie zgubimy się, o niczym nie zapomnimy. Wiemy już wszystko, bo cały świat znajduje się w chmurze danych. Nie musimy się lękać, że coś wymknie się spod naszej kontroli. Julian Hetzel – reżyser, muzyk i artysta sztuk wizualnych – bada w swoim projekcie piękno katastrofy. Jak reaguje na nią ciało i wzrok ludzi? Co się dzieje, gdy rzeczywistość nas zaskakuje? Projekt składa się z dwóch powiązanych ze sobą, choć oddzielnych części – ze spektaklu pokazywanego na scenie i z interwencji w przestrzeni publicznej.

  W „Sculpting Fear” reżyser przygląda się ciemnej stronie ludzkiej natury: jego performerzy badają fizyczność strachu, wykorzystując do tego własne ciała i bardzo wizualną przestrzeń teatralną. Żyjemy w czasach gotowych scenariuszy i symulacji. Czy przejrzystość świata oznacza, że możemy w nim coś naprawdę dostrzec? Skąd bierze się strach przed nieznanym, obcym, przed drugim człowiekiem?

  Spotkanie z Julianem Hetzlem odbędzie się 26.06 o godz. 13.00 na Placu Wolności, prowadzenie: Dorota Semenowicz.

  26.06. Julian Hetzel poprowadzi rozgrzewkę na placu Wolności!


   

 • JULIAN HETZEL pochodzi z Black Forrest w Niemczech, obecnie pracuje i mieszka w Holandii. Studiował na Bauchaus Univesity Weimar oraz w DasArts – amsterdamskim laboratorium badań nad nowymi formami teatru i sztuk performatywnych. Pracuje jako reżyser, muzyk i artysta wizualny. Łączy różne języki i media, tworząc projekty o politycznym wymiarze, a zarazem dokumentujące współczesną rzeczywistość. Jest założycielem elektro-pop zespołu Pentatones. Prezentował swoje prace w Europie i Ameryce Południowej. Ostatnio został wyróżniony nagrodą „Nieuwe-Makers-subsidie”, jest też artystą stowarzyszonym SPRING Performing Arts Festival Utrecht w latach 2015–2017.


   

 • reżyseria: Julian Hetzel
  dramaturgia: Miguel Angel Melgares
  występują: Miri Lee, Eva Susova, Tomislav Feller, Svetlin Velchev
  technik: Raoul Sleijser
  reżyseria światła : Nico de Rooij
  reżyseria dźwięku, muzyka: Natalia Dominguez Rangel
  kostiumy: Gertjan Franciscus
  konstrukcja podłogi: David Hunneman
  kierownik produkcji: Yola Parie
  asystenkta kierownika produkcji: Irene Hagemans
  produkcja: SPRING Performing Arts Festival Utrecht
  przy wsparciu: Fonds Podiumkunsten (The Netherlands) Gemeente Utrecht and through the framework of SPACE – Supporting Performing Art Circulation in Europe

  koprodukcja: South East Dance Brighton, Quadrennial Prague