Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Quadrienale Prague
Galeriafot. Quadrienale Prague
 • Na każdy aspekt rzeczywistości mamy dziś aplikację. Nie zmokniemy, nie zgubimy się, o niczym nie zapomnimy. Wiemy już wszystko, bo cały świat znajduje się w chmurze danych. Nie musimy się lękać, że coś wymknie się spod naszej kontroli. Julian Hetzel – reżyser, muzyk i artysta sztuk wizualnych – bada w swoim projekcie piękno katastrofy. Jak reaguje na nią ciało i wzrok ludzi? Co się dzieje, gdy rzeczywistość nas zaskakuje? Projekt składa się z dwóch powiązanych ze sobą, choć oddzielnych części – ze spektaklu pokazywanego na scenie i z interwencji w przestrzeni publicznej.

  „Obstacle – Sculpting Fear” to seria ulicznych interwencji – obrazów tworzonych przez dziesięciu performerów, którzy w strumieniu miejskiego życia stają się przeszkodą, elementem kłopotliwym dla systemu, procedur bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zatrzymanie ruchu, celowy upadek ciała, jego bezczynność są odpowiedzią na terror przyspieszenia, postępu i prędkości, które wyznaczają rytm życia współczesnego mieszkańca miast.

  Miejsca interwencji:

  Dworzec PKP Poznań Główny
  ul. Królowej Jadwigi/Półwiejska
  Most Teatralny
  ul. Paderewskiego
  Centrum Kultury Zamek

  Spotkanie z Julianem Hetzlem odbędzie się 26.06 o godz. 13.00 na Placu Wolności, prowadzenie: Dorota Semenowicz.

  26.06. Julian Hetzel poprowadzi rozgrzewkę na placu Wolności!
   

 • JULIAN HETZEL pochodzi z Black Forrest w Niemczech, obecnie pracuje i mieszka w Holandii. Studiował na Bauchaus Univesity Weimar oraz w DasArts – amsterdamskim laboratorium badań nad nowymi formami teatru i sztuk performatywnych. Pracuje jako reżyser, muzyk i artysta wizualny. Łączy różne języki i media, tworząc projekty o politycznym wymiarze, a zarazem dokumentujące współczesną rzeczywistość. Jest założycielem elektro-pop zespołu Pentatones. Prezentował swoje prace w Europie i Ameryce Południowej. Ostatnio został wyróżniony nagrodą „Nieuwe-Makers-subsidie”, jest też artystą stowarzyszonym SPRING Performing Arts Festival Utrecht w latach 2015–2017.


   

 • reżyseria / director: Julian Hetzel
  dramaturgia / dramaturg: Miguel Angel Melgares
  praca nad ruchem / movemnet workshop: Julian Hetzel & Eva Susova
  produkcja / produced by: SPRING Performing Arts Festival Utrecht with support of Fonds Podiumkunsten (The Netherlands), and Gemeente Utrecht in the framework of SPACE – Supporting Performing Art Circulation in Europe
  koprodukcja / co-production: South East Dance Brighton, Quadrennial Prague