Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski
 • Kolorowe, pachnące, ekologiczne masy – tym będą zajmować się w trakcie warsztatu Senso-odkrywcy. Celem spotkania jest przedstawienie najmłodszym dzieciom - w wieku 6–18 miesięcy – wielobarwnych i ekologicznych materiałów. Będą one służyły rozwojowi sensorycznemu maluchów poprzez możliwość wykorzystywania wszystkich zmysłów do ich poznawania.

  Zajęcia prowadzone będą według metody Sensoplastyka © przez certyfikowanego trenera. Sensoplastyka © zakłada wykorzystanie naturalnych materiałów – wyłącznie produktów spożywczych, aby przygotować dla dzieci przestrzeni do działania i odkryć. We własnym tempie i zakresie najmłodsi poznają różne struktury, zapachy i odgłosy. Dzięki użyciu bezpiecznych materiałów dzieci mogą samodzielnie doświadczać i rozwijać swoją kreatywność. A Rodzice towarzyszą i sami uczestniczą – mąka, kasza czy galaretka mogą zaskoczyć. Sensoplastyka © zapewnia wiele twórczych, sensorycznych odkryć.

  Warsztat dla dzieci 0,5-1,5 roku + rodziców. Bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl.

 • FARBUSZKI – grupa tworzona przez trzy animatorki zajęć dla najmłodszych z zacięciem psychologiczno-edukacyjnym. Istnieje od ponad roku, tworząc w tym czasie zajęcia w ramach dwóch projektów oraz w kilku miejscach w Poznaniu, m.in. Centrum Kultury Amarant. W tworzeniu zajęć dla dzieci inspiruje się wizją grup zabawowych Fundacji Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego i metodami PSPiA KLANZA oraz Sensoplastyka © I. A. Stefańskiej. Więcej informacji na facebook.com/farbuszki.

  MAGDALENA PIETRZAK – certyfikowany animator czasu wolnego dla dzieci, trener metody Sensoplastyka ©. Studiuje psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na specjalności psychologia edukacji i od kilku lat pracuje z najmłodszymi. Doświadczenia w pracy z dziećmi w wieku 1,5-3 lata nabyła w trakcie współpracy z centrami rozwoju dzieci w Łodzi, Krakowie i Poznaniu oraz podczas szkoleń.

  EWA SŁAWICZ– studentka 5. roku psychologii UAM, animatorka grup zabawowych. Doświadczenie w pracy z małymi dziećmi zdobyła współpracując z Instytutem Małego Dziecka w Poznaniu oraz PSPiA Klanza. Odbyła staż w Centrum Uwagi Słuchowej metodą Tomatisa w Poznaniu.

  JAGODA KARALUS – studentka 5. roku psychologii UAM, odbyła zajęcia z psychologii stosowanej -psychologia edukacji. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą m.in. czynnemu zaangażowaniu w duszpasterstwo dzieci i młodzieży, prowadzeniu zajęć grupy zabawowej dla dzieci w wieku 1,5-3 lat.