Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Grupa nad Wisłą
Galeriafot. Grupa nad Wisłą
  • „Skrajny piknik” to propozycja związana z praktyką edukacyjną i artystyczną toruńskiej Grupy Nad Wisłą. Pierwsza z nich to „kocyki horyzontalne” – jest to model rozmowy/debaty, w którym rezygnuje się z roli ekspertów, stawiając w tej pozycji każdego / każdą kto w nich uczestniczy. Będziemy podejmować tematy związane z krótkowzrocznością w perspektywie miejskiej oraz tematy związane ze sztuką w Poznaniu.

    Druga z przestrzeni odchodzi od grupowych technik rozmowy. Będzie to argumentowy boks – czyli pojedynek „jeden na jeden”. Osoby uczestniczące w dialogu toczą bitwę na argumenty.

    Ostatni krąg to strefa odpoczynku – przestrzeń rekreacyjno-relaksacyjna. Znajdą się tam gry i zabawy (badminton, lina, ping-pong) oraz poczęstunek, który przygotują członkowie grupy dla wszystkich uczestników pikniku. Horyzontalna i otwarta formuła pikniku bezpośrednio odnosi się do tego co robi Generator Malta – czyli generuje sytuacje spotkań i wymiany myśli. Są to też działania, które rozciągają idee festiwalowe – pozwalają żyć miejscom trochę dłużej / w różnych kontekstach i pomiędzy różnymi osobami.
     

  • Grupa Nad Wisłą to oddolna inicjatywa skupiająca środowisko artystyczne w Toruniu, istotą jej działalności są spotkania, na których podejmują krytyczną dyskusję dotyczącą twórczości każdego z członków. Odwołując się do tradycji awangardy i aktywistycznych narzędzi pracy eksperymentują z różnymi technikami konwersacyjnymi.