
Pieśń to pojemne słowo. Może być jednym dźwiękiem, jednym słowem lub morzem dźwięków i słów. Nasza pieśń może być prosta, grzeczna, ładna i muzycznie poprawna. Może być też krzywa, niedoskonała, rozpadająca się, cicha, głośna lub zwyczajna. Radosna i smutna jednocześnie. Unikalna.
Wszystko wyjaśni się kiedy spotkamy się i podzielimy tym, co nas najbardziej aktualnie dotyka.
W pieśni spróbujemy zogniskować nasze problemy, lęki, nadzieje, istotne sprawy i zjawiska, które nas poruszają. Materiał, który zbierzemy postaramy się przekuć w odpowiednie brzmienie, melodię, słowo.„Song under construction” to warsztat-eksperyment, który może mieć bardzo różne efekty,
a każdy z nich będzie dobry jeśli wspólnie włożymy w to działanie energię.Aby wziąć udział w warsztacie nie są potrzebne umiejętności muzyczne, tylko chęć do wspólnego działania i odwaga, żeby wejść w pracę z własnym głosem i innymi ludźmi. Na warsztacie zrobimy porządną rozgrzewkę ruchową, oddechową i głosową, a każde ucho i głos bez względu na jego doświadczenie i kwalifikacje będzie pod dobrą opieką!
PAULINA MIU ZIELIŃSKA – performerka, projektantka dźwięku, kompozytorka, instruktorka śpiewu. Przysłuchuje się światu, pielęgnując uważność na zjawiska zachodzące w jego dźwiękowej tkance. Improwizuje i eksperymentuje. Specjalizuje się w alternatywnej edukacji wokalnej. Prowadzi autorskie warsztaty głosowe podczas których ośmiela innych do świadomej eksploracji głosu i przestrzeni. Zbiera tradycyjne pieśni oraz praktykuje i uczy śpiewu białego - archaicznej techniki wokalnej ze środkowo-wschodniej Europy. Od lat związana z Teatrem Węgajty. Realizuje i wspiera różnorodne projekty społeczne i artystyczne. Ukończyła muzykoterapię na Akademii Muzycznej w Łodzi, obecnie studiuje intermedia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
Ze swoimi działaniami pojawiła się m.in. na festiwalach: Between Sky & Sea (wyspa Herdla, Norwegia), Spoiwa Kultury (Szczecin), Unithea (Frankfurt nad Odrą), Konteksty (Sokołowsko), Duchamperie (Bydgoszcz), DNA Festiwal (Gdańsk), Musica Privata (Łódź), FRIV (Poznań), Munetik Symposium (Armenia), a także w ramach projektu „Visitors” (Węgry, Czarnogóra, Albania)