Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski
  • Tegoroczną Strefę Wrzenia poświęcamy tematowi, o którym w obszarze animacji kulturowej się milczy, a który każdy z nas świetnie zna - niepowodzeniom. Podczas dwóch sesji warsztatowych rozłożymy na czynniki pierwsze przygotowane wcześniej symulacje projektów i poszukamy odpowiedzi na pytanie: gdzie coś poszło nie tak? Po postawieniu diagnozy, wspólnie z zaproszonymi ekspertami zastanowimy się jak ratować sytuację a przede wszystkim jak zapobiegać niepowodzeniom.

    Sesja I: „Jakoś nam się rozpełzło”, czyli (nie)efektywna komunikacja w zespole

    Spotkanie poświęcone będzie zagadnieniom współpracy, współdziałania i właściwej komunikacji tak w ramach zespołów projektowych, jak i zespołów funkcjonujących w oparciu o stałe, regularne działania. Punktem wyjścia będzie fikcyjna opowieść o tarciach komunikacyjnych w zespole osób związanych z działalnością edukacyjno-kulturalną. Przypadek ten posłuży do zdefiniowania różnorodnych problemów, które postaramy się naświetlić z wielu stron. Podczas dyskusji nie tylko przeanalizujemy wyartykułowane problemy komunikacyjne, ale również wspólnie z zaproszonymi ekspertami spróbujemy poszukać rozwiązań. Celem spotkania jest podzielenie się różnorodnymi doświadczeniami oraz próba ukazania i interpretacji mechanizmów i uwarunkowań obecnych, a często niewidocznych, w działaniach wielu zespołów.

    Prowadząca: Marcela Kościańczuk, ekspertka: Monika Klonowska

    Liczba miejsc w sesjach warsztatowych jest ograniczona.
    Formularze zgłoszeniowe na warsztaty (do pobrania TUTAJ) prosimy nadsyłać do 22 czerwca na adres: zapisy@malta-festival.pl.

     

    Sesja II: „Taki fajny projekt zrobiliśmy, ale nikt nie przyszedł!” Rola diagnozy w edukacji i animacji kulturowej” odbywa się 28.06.

    ZOBACZ, JAK WYGLĄDAŁA STREFA WRZENIA W 2015 ROKU

  • MONIKA KLONOWSKA – trenerka, konsultantka, psycholożka. Ma ponad 20-letnie doświadczenie we wspieraniu zespołów i organizacji w okresach rozwoju, zmian, restrukturyzacji, kryzysów. Szkoli osoby zarządzające i pracowników, jak budować dobre relacje w środowisku pracy, motywację, efektywnie realizować cele, radzić sobie z konfliktami, stresem, presją. Z jej autorskich programów szkoleniowych skorzystali m.in.: Narodowy Instytut Audiowizualny, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Biblioteka Narodowa, Agora, Narodowe Centrum Kultury, Multikino, IBM i Bank BGŻ.

    MARCELA KOŚCIAŃCZUK – adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa UAM, trenerka oraz psychoterapeutka w trakcie szkolenia certyfikacyjnego. Ukończyła studium arteterapii przy Uniwersytecie Medycznym, szkolenie z zakresu metody Betzavta w Monachium oraz kurs umiejętności miękkich i przedsiębiorczości na uniwersytecie w Lund. Na co dzień jest członkiem zespołu Centrum Praktyk Edukacyjnych, prowadzi zajęcia dla studentów Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, a także szkolenia dla rad pedagogicznych i uczniów z zakresu aktywnych metod nauczania, przeciwdziałania przemocy, asertywności, budowania zespołu itp.