Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski
 • Warsztaty dla dzieci 7-12 lat

  Na 5 dni dzieci zamienią się w twórców kosmicznej, trójwymiarowej stolicy planety Freedo pełnej jaskiń, zamków i obrazów nie z tej ziemi. Będą architektami i wykonawcami swojego miasta. Kierowani wyobraźnią oraz wizją swojego miejsca stworzą miastostwór.

  Do stolicy planety Freedo przybędą posłańcy Ziemian, dorośli, którzy chcą na niej zamieszkać. Ziemia jest często szara i nudna, a w stolicy Freedo tętni życie, rządzi wolność, kolory i potężna energia twórcza. Dorośli chcieliby, aby ich świat też tak wyglądał. Chcieliby poznać świat mieszkańców Freedo, którzy stworzyli wyjątkową cywilizację, jednak najpierw będą musieli spełnić pewne warunki.
  Kosmici stworzą całe mnóstwo zadań, zagadek i wyzwań, którym Ziemianie będą musieli sprostać, aby móc zamieszkać na Freedo. Jeśli dorosłym uda się wykonać zadania i poznają prawa, obowiązki i zwyczaje mieszkańców planety, to będą mieli szansę zdobyć paszport, który umożliwi im pozostanie na planecie.

  „Freedo” to autorki projekt Oli Piernikowskiej oraz Marcin Piątyszka.
   

 • ALEKSANDRA PIERNIKOWSKA – ur. 1979 w Opolu, mieszka i pracuje w Poznaniu. Artystka multimedialna, zajmuje się ilustracją, malarstwem, rzeźbą, animacją oraz muzyką. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale grafiki warsztatowej. Zaangażowana społecznie, oprócz działalności artystycznej pracuje twórczo z dziećmi oraz osobami starszymi.

  MARCIN PIĄTYSZEK – nauczyciel, pasjonat gier planszowych i historii, producent muzyczny. Pracownik POSM nr 1 i MDK nr 2 w Poznaniu. W ramach zajęć wspólnie z dziećmi tworzy gry kooperacyjne, karciane i logiczne. Prowadzi fundację Art-On, która zajmuje się m. in. tworzeniem nowych rozwiązań edukacyjnych takich jak platforma WLKPlayer.