Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Zielona Grupa
Galeriafot. Zielona Grupa
 • Spektakl i warsztaty dla dzieci 4+

  Czym jest magiczna skrzynka Kamishibai? Co takiego robi, że skupia uwagę dzieci na opowieści? Zabierzemy Cię na seans z baśniami i obrazami, które całkowicie pochłaniają dzieci. Rozwijają ich wyobraźnię i wyciszają. Nie wierzysz? Przyjdź i sprawdź.

  Teatr Kamishibai to sztuka opowiadania przy pomocy ilustracji pokazywanych w drewnianej magicznej skrzynce. Po każdej opowieści, słuchacze wezmą udział w warsztatach.

  Reżyseria, scenariusz i prowadzenie: Zielona Grupa
   

 • ZIELONA GRUPA prowadzi warsztaty w oparciu o technikę Kamishibai.

  Kamishibai (kami=papier, shibai=sztuka) to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania (głównie) dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.Kamishibai wykorzystuje dwa ważne elementy: opowiadanie historii oraz obrazy. Nie tylko dzieci uwielbiają opowieści. Od wieków jest to sposób poznawania świata, oswajania go i uczenia się. Drugi element to ilustracje wzmacniające przekaz. Dzięki skrzynce nasi słuchacze patrzą w nią jak zaczarowani i przenoszą się do świata fantazji. Używając swojej wyobraźni, by dopowiedzieć i zobaczyć wszystko to, co nie zostało pokazane i powiedziane.

  Poznaliśmy metodę skutecznej pracy z dziećmi. Posiadamy coś, co sprawia, że dzieci patrzą jak zaczarowane, chłonąc każdy obraz i słowo. Jak to robimy? Dzięki naszej metodzie zabieramy dzieci w podróż do krainy ich wyobraźni. Wykorzystujemy do tego tajemniczą skrzynkę Kamishibai oraz specjalnie przygotowane bajki.