Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

Galeria
  • Spektakl to co najmniej w 90% rymowany i w 100% improwizowany poemat dygresyjny. Wyruszycie z bohaterem – wymyślonym przed chwilą na oczach publiczności – w podróż, która zmieni jego życie. Zobaczycie mnóstwo scen pobocznych, odrębnych, nieco wyrwanych z kontekstu. Klancyk przedstawia nowy format inspirowany poematami „Beniowski” i „Eugeniusz Oniegin”. Za oprawę muzyczną spektaklu zadba multiinstrumentalista Paweł Szamburski. Jego muzyka, również improwizowana na żywo, będzie dodatkowym tłem dla powstającej na oczach publiczności historii.

    20.06. Klancyk poprowadzi bezpłatne warsztaty „Radość dyskomfortu”!

  • Teatr Improwizowany Klancyk to rodzaj teatralnego jazzu, zabawna, inteligentna forma kultury klubowego performansu. Zespół powstał w 2004 r. i jest prekursorem warszawskiej formy improwizacji. Od ponad dziesięciu lat gra komediowe spektakle powstające na żywo – buduje je na bazie bezpośrednich sugestii publiczności. Zespół tworzą Krzysztof Wiśniewski, Michał Sufin, Błażej Staryszak, Bartosz Młynarski, Piotr Sikora, Paweł Neugebauer, Krzysztof Dziubak, Maciej Buchwald. Ich sztuka sytuuje się na granicy teatru, performansu i komedii, której korzenie sięgają lat 50. „Ambicją naszej grupy jest badanie możliwości scenicznych amerykańskich i angielskich metod improwizacji w połączeniu z polskim kontekstem teatralnym, kulturalnym czy społecznym oraz specyficznym poczuciem humoru aktorów Klancyka”. Właśnie abstrakcyjny humor improwizatorów uwiódł publiczność, krytyków i artystów, takich jak Dorota Masłowska, Maciej Stuhr, Janusz Gajos czy Marcin Masecki, którzy często powracają w pokazach Klancyka.