Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Tom Sodoge / Unsplash
Galeriafot. Tom Sodoge / Unsplash
  • To będzie spacer po mieście w godzinach nocnych z atrakcjami. Zapraszamy na podróż w czasie i przestrzeni nocnych uliczek, klubów, w trakcie której odwiedzimy miejsca znane i lubiane, zajrzymy do już nie istniejących. Posłuchamy historii o ludziach, imprezach, koncertach. Opowieści ubarwionych a nawet zmyślonych – bo historia z czasem ginie we mgle i robi się nieostra, niewidzialna lub całkiem zapomniana. Odkryjmy tajemnice miejsc, które mijamy codziennie! Spacer przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.
     

    z cyklu: Niewidziane Miasto
    Rezygnując z przetartych szlaków i nadrzędnej zasady organizującej nasze osobiste ścieżki – „od celu do celu” – chcemy przyjrzeć się miastu z perspektyw niedostrzeganych lub nieobecnych na co dzień. Zaprosiłyśmy niecodziennych przewodników, ekspertów różnych dziedzin m.in.: mikrobiologii, botaniki, socjologii czy architektury, którzy pokażą nam swój punkt widzenia. Wspólnie spróbujemy odwrócić zasadę, według której to mapa reguluje nasze doświadczenie przestrzeni.

  • BENEK EJDGIERD – prowadzi Klubokawiarnię Meskalina. Absolwent technikum budowalnego w Gorzowie Wielkopolskim i kulturoznawstwa na UAM. W wolnym czasie, którego nie ma zbyt wiele, angażuje się w niszowe projekty kulturalne, nie dające wiele ponad poczucie dobrze straconego czasu w doborowym towarzystwie. Stąd współpraca z teatrami: Strefa Ciszy, Usta Usta Republika i Barbarzyńcy PL oraz organizacjami pozarządowymi zwanymi z angielska NGOsami (m.in. Tranzyt, Federacja madeinpoznan.org, MDK). Od wielu lat organizuje wydarzenia kulturalne, koncerty i festiwale (Jazz Ring, madeinpoznan.org). Teraz z wielką przyjemnością weźmie udział w projekcie Niewidziane miasto, podejmując próbę ukazania skrawka tajemniczego nocnego Poznania.