Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

okładka książki „Szlakiem kobiet”
Galeriaokładka książki „Szlakiem kobiet”
 • Czy przepisywanie i tworzenie nowych historii jest działaniem? Czym może być odzyskiwanie HERSTORII z miasta? Jaki wpływ na dzisiaj i na nas ma (nie)obecność niektórych podmiotów w opowiadaniu o doświadczeniach przeszłości? Spotkanie z działaczkami będzie zaczynem wspólnej rozmowy o współczesnych strategiach herstorycznych, przestrzeniach współpracy, realizowanych projektach i być może początkiem nowych “sytuacji”.
  Spotkanie odbywa się przy okazji spaceru herstorycznego „NIEwidzialne” prowadzonego przez członkinie Stowarzyszenia Kobiet Konsola.

 • EWA FURGAŁ – edukatorka herstoryczna, współtwórczyni Krakowskiego Szlaku Kobiet, redaktorka „Szlaków kobiet”, Przewodniczek i terminarzy herstorycznych. Prowadzi Archiwum Historii Kobiet, pracuje w Fundacji Przestrzeń Kobiet.

  SYLWIA FRANKOWSKA – koninianka z urodzenia i wyboru; prezeska Fundacji Pełnym głosem, animatorka społeczna, z wykształcenia polonistka.; pomysłodawczyni i realizatorka projektu Koniński Szlak Kobiet.

  ADRIANNA SOŁTYSIAK – członkini Stowarzyszenia Kobiet Konsola, Kolektywu Kłak. Przez kilka lat współtworzyła Kolektyw Aleje Bibianny, przeprowadzając herstoryczne spacery po Poznaniu.

  moderacja: Agata Ambroziak