Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Fundacja Malta
Galeriafot. Fundacja Malta
  • Wojciech Urbański (znany z projektów RYSY i V/O) skomponował dialog z przestrzenią. Akcja to wytworzenie serii brzmień, które wypełnią pomieszczenia opuszczonego budynku, w którym do niedawna mieścił się Szpital Miejski im. Józefa Strusia. Nie jest to zaproszenie do wysłuchania muzycznej kompozycji, która ma swój początek lub koniec, lecz do doświadczenia dźwięku tu i teraz, zawieszonego w swoim głębokim brzmieniu.

    z cyklu: Luka w mieście
    Co jest pustego w pustostanach? Budynki, które nie pełnią żadnej funkcji mają nadzwyczajną właściwość znikania lub zanikania w tkance miejskiej. Mimo, iż niemożliwe wydaje się wymazanie ich z pamięci, stanowią one lukę w naszych codziennych doświadczeniach. Ich przytłaczająca nieobecność skłoniła nas do włączenia miejskich nieużytków w sieć percepcyjnych interwencji. W ramach programu Generatora Malta chcemy naświetlić puste miejsca i zapytać, co mogłoby się wydarzyć w ich „życiu po życiu”?
     

  • WOJCIECH URBAŃSKI – współautor projektu RYSY oraz V/O. Poza działalnością sceniczną tworzy muzykę do spektakli (Teatr Powszechny w Warszawie, Teatr Nowy w Poznaniu), filmów, pokazów mody oraz sound design do animacji 3D. Dwukrotny laureat nagrody Nocnego Marka, nominowany wraz zespołem Rysy do Fryderyka 2015, laureat srebrnego KTR za muzykę. Jeden z producentów nagrodzonego Fryderykiem 2012, albumu Lovefinder Noviki. Jest właścicielem studia muzycznego Sound Boom wraz z którym zrealizował wiele udźwiękowień, przez lata współpracując m.in. z Audioteką.