Otwarty warsztat twórczy to przestrzeń, w której każdy będzie mógł spróbować swoich sił w jednej z kilku technik – od sitodruku, przez szablon, kolaż aż po wyszywanie. Polowa pracownia to propozycja skierowana do każdego, niezależnie od wieku czy umiejętności – zachęta do swobodnego tworzenia i wspólnej refleksji nad hasłem „to (nie) jest sztuka”. Przy pomocy oferowanych na miejscu narzędzi stworzone prace będzie można także samodzielnie odbić na przyniesionych bądź udostępnionych koszulkach, torbach i innych materiałach. „Wolno na warsztacie” to zaproszenie do kreatywnego współdziałania, wymiany pomysłów i eksperymentowania. Wydarzenie jest częścią promocji kultury DIY – zrób to sam, która propaguje unikatowość i odrzuca anonimowość masowej produkcji. Nad akcją czuwać będą członkowie kolektywu artystycznego 000000 oraz członkinie warszawskiej spółdzielni socjalnej “Z.U.O” tworzącej platformę wear.coop.
GRUPA 000000 jest kolektywem artystycznym powstałym na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jej działania są realizowane z przymrużeniem oka i dystansem do otaczającej rzeczywistości. Członkowie grupy oprócz działań na polu instalacji i sztuk performatywnych są zafascynowani możliwościami druku w każdej postaci.
Kolektyw tworzą: Michał Knychaus, Ula Lucińska, Grzegorz Myćka, Kornel Ofierski, Karolina Wojciechowka i Marcin Zaremba.SPÓŁDZIELNIA „Z.U.O” (Zakład Ubierania Obywateli): Jesteśmy spółdzielnią socjalną powstałą z połączenia dwóch marek Maszynowni i TEKI, oraz umiejętności i pasji wszystkich członkiń. Jest nas sześć. Zajmujemy się produkowaniem ubrań, toreb i wielu innych. Nie tylko je projektujemy, wybieramy najbardziej ekologiczne materiały, ale wykonujemy także całą resztę prac takich jak wykrajenie, szycie, sitodruk, fotofrafowanie i prezentownie naszych prodktów. Próbujemy stworzyć przyjazną atmosferę pracy w niehierarchicznych warunkach, jako alternatywę dla wielkich zakładów przemysłowych wyzyskujących swoich pracowników, w których powstaje większość ubrań dostępnych na rynku. Używamy tkanin wegańskich z certyfikatem ekologicznym oraz recyklingowych z szacunku dla środowiska i innych istot.
Spółdzielnia tworzy wear.coop.