Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski
 • Opowieść o Rosji widzianej oczami twórców przedstawienia, a nie dziennikarzy czy reporterów. Seria obrazów i impresji oparta jest na wspomnieniach, obserwacjach i lekturach, dialogiem z rosyjską literaturą. Jak mówi reżyser Paweł Szkotak: „Bezpośrednim impulsem do powstania spektaklu stały się opowiadania Dmitra Głuchowskiego Witajcie w Rosji, bez których nie wpadlibyśmy na pomysł opowiedzenia o tym kraju. Choć w spektaklu jego literatura nie istnieje namacalnie, to jego duch towarzyszył nam w pracy. Czuliśmy, że o Rosji trzeba opowiedzieć szczególnie dzisiaj, kiedy polityczne zwierciadło wykrzywia obraz Rosjan, a imperialne mrzonki po raz kolejny budzą trwogę i śmiech”.

 • Teatr Biuro Podróży istnieje od 1988 roku. Jego założycielem i reżyserem jest Paweł Szkotak. W ciągu 27 lat poszukiwań artystycznych teatr wypracował własne metody pracy nad spektaklem oraz rozpoznawalny styl teatralny. Cechuje go silny kontekst polityczny lub społeczny. Inspiracją do pracy artystycznej są wydarzenia kształtujące współczesny obraz świata – fakty i zjawiska, dla których często kontrapunktem jest klasyka literacka.

 • reżyseria: Paweł Szkotak
  scenariusz: Paweł Szkotak, Marta Strzałko
  występują: Marta Strzałko, Bartosz Borowski, Łukasz Kowalski, Tomasz Wrzalik
  produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA
  premiera: 11.12.2015.