Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Jakub Głaz
Galeriafot. Jakub Głaz
  • Wycieczka do Poznania? Po co? Przecież tu mieszkasz. Poznań to jednak wiele różnych światów – nie o wszystkich masz pojęcie. Niektóre znacznie odbiegają od wyobrażeń o „wielkim mieście”. Domy, warsztaty, zagrody, bloki, altany, chaszcze i fabryki. Wszystko miesza się tu ze sobą. Czas płynie zmiennym rytmem, niektóre widoki ocierają się o senne wizje. Chcesz snu na jawie? Zgadniesz co jest prawdą, a co fantazją przewodnika? Odważ się, ruszaj na Starołękę. Na ogół udaje się stamtąd wrócić.

    z cyklu: Niewidziane Miasto
    Rezygnując z przetartych szlaków i nadrzędnej zasady organizującej nasze osobiste ścieżki – „od celu do celu” – chcemy przyjrzeć się miastu z perspektyw niedostrzeganych lub nieobecnych na co dzień. Zaprosiłyśmy niecodziennych przewodników, ekspertów różnych dziedzin m.in.: mikrobiologii, botaniki, socjologii czy architektury, którzy pokażą nam swój punkt widzenia. Wspólnie spróbujemy odwrócić zasadę, według której to mapa reguluje nasze doświadczenie przestrzeni.

  • JAKUB GŁAZ – z wykształcenia architekt, w przeszłości radiowiec, dziennikarz i redaktor prasowy. Zajmuje się popularyzacją architektury i działaniami na rzecz naprawy miasta. Pomysłodawca i współtwórca poznańskiej inicjatywy "Otwarte". Stały współpracownik “Gazety Wyborczej” i miesięcznika "Architektura i Biznes". Współautor książki o przestrzeni miejskiej dla dzieci i dorosłych "Wspólne nie znaczy niczyje", współscenarzysta cyklu telewizyjnego "Księga przestrzeni" w TVP Kultura, współautor cyklu "Poznań w budowie" w Radiu Merkury.