Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Rowerowy Poznań
Galeriafot. Rowerowy Poznań
 • Niechaj rowery opanują tej niedzieli plac Wolno i miasto! Jak? Zaczniemy od rywalizacji w jednośladowej grze miejskiej. Ale! Oprócz dwukołowej rywalizacji sprawdzimy co można zrobić z rowerem i dla roweru gdy trwa piknik dla cyklistów. Na deser jazda bez trzymanki, czyli goldsprinty.

  13:00-15:00
  ROWEROWY POZNAŃ. GRA MIEJSKA
  Będziemy eksplorować miasto w rowerowej grze miejskiej. Przygotowaliśmy konkurencję, w której skoncentrujemy się na poznańskiej infrastrukturze rowerowej. Poszukamy i oznaczymy dziury na drogach; znajdziemy rowerowe krawężnikowe urwiska, zwrócimy uwagę kierowcom parkującym na naszych ścieżkach. Wszystko na czas! Szczegółowe zasady zostaną przedstawione w dniu gry! Przygotujcie rowery i telefony z aparatami.

  Zapisy na: zapisy@malta-festival.pl w tytule wpisujcie GRA: Z PERSPEKTYWY KOŁA. Każda drużyna może liczyć 5 osób.

  15:00-18:00
  ROWEROWY PIKNIK

  Samochód czy rower? Wybór zostawia (lub nie) znak w powietrzu. My wybieramy rowery i pozostawienie znaku na wielkoformatowej tkaninie, na której stworzymy obraz poznańskiego rowerzysty. Przejeżdżając przez płótno uwiecznimy ślady opon, a żeby jeździło się piękniej, stworzymy mikrowazony z kwiatami – idealne by przymocować do kierownicy.

  18:00-21:00
  NIGHTRIDERS & WARSZAWSKI FUNDUSZ KURIERSKI. GOLDSPRINTY
  Goldsprinty to szalone wyścigi na rowerach rozwijających bardzo duże prędkości. Zabawa polega jednak na tym, że rowery przytwierdzone są do rolek, a wyścig jest w konwencji gry komputerowej. Żeby udowodnić innym kto jest najszybszy trzeba jak najszybciej pedałować. Rowery niemal nie mają oporów, więc dystans kilkuset metrów pokonuje się w zawrotnym tempie, co daje równie wielką dawkę zmęczenia co satysfakcji. Ścigać może się każdy, kto dosięgnie do pedałów. Zapisy będziemy zbierać na placu Wolności od godz. 17.00.

 • STOWARZYSZENIE ROWEROWY POZNAŃ Sekcja Rowerzystów Miejskich – od ponad 20 lat zajmuje się promocją ruchu rowerowego i zrównoważonego transportu w mieście. Aktywnie działa na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Poznaniu, prowadzi działania edukacyjne i organizuje otwarte wydarzenia integrujące rowerową społeczność.

  Facebook