Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

fot. Justyna Kędra
Galeriafot. Justyna Kędra
  • Historia zastyga w pomnikach. Jakie monumenty wznosili poznaniacy kiedyś, jakie stawiamy my dzisiaj? Spacerując po mieście zastanowimy się co, kogo i w jakiej formie chcemy upamiętniać oraz skąd biorą się spory i dyskusje wokół pomników. Wszystkie te miejsca pamięci to coś więcej niż tylko wyryte na nich daty i nazwiska. To historie i opowieści, które warto poznać!


    z cyklu: Niewidziane Miasto
    Rezygnując z przetartych szlaków i nadrzędnej zasady organizującej nasze osobiste ścieżki – „od celu do celu” – chcemy przyjrzeć się miastu z perspektyw niedostrzeganych lub nieobecnych na co dzień. Zaprosiłyśmy ekspertów różnych dziedzin m.in.: mikrobiologii, botaniki, socjologii czy architektury, którzy pokażą nam swój punkt widzenia. Wspólnie spróbujemy odwrócić zasadę, według której to mapa reguluje nasze doświadczenie przestrzeni.
     

  • GRUPA PRZEWODNIKÓW PO POZNANIU.PL powstała w 2012 roku, skupiająca młodych przewodników miejskich, którzy z pasją oprowadzają turystów i mieszkańców. Lubimy Poznań, cały czas go poznajemy i odkrywamy, a efektami tych odkryć chętnie dzielimy. Nasze najważniejsze działania to ponad 100 wycieczek tematycznych skierowanych do poznaniaków, podczas których odkrywaliśmy różne dzielnice, przyrodę, architekturę i historię miasta oraz letnie spacery po Starym Mieście, których odbiorcami są turyści. Staramy się, aby po każdej wycieczce z nami można było powtórzyć opinię, którą usłyszeliśmy kiedyś od jednej z uczestniczek: „Jak zwykle niezwykle!”.


    PIOTR CIESIELSKI – geograf, poznaniak z urodzenia, od kilku lat przewodnik miejski. Razem z Grupą Przewodników PoPoznaniu.pl stara się opowiadać i pokazywać miasto turystom i mieszkańcom. Bardzo lubi oprowadzać po południowych fyrtlach, w które wycieczki zapuszczają się rzadko czyli po Łazarzu, Górczynie i Dębcu. Wraz z uczestnikami spacerów próbuje na nowo odkrywać poznańskie kościoły oraz szuka miejsc powiązanych z architekturą innych miast europejskich. Nie straszna mu nawet grupa liczącą 450 osób! Prywatnie mąż jednej żony, tata dwóch córek oraz miłośnik gór i wszelkich podróży.