Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

17 - 28/06/2016

Galeria

W pudełku MIŁOBĘDZKA / ZIMPEL Tyle tego Ty znajdują się płyta i tomik poezji. Na krążku do posłuchania czytane przez Krystynę Miłobędzką wiersze, z muzyką Wacława Zimpla, przy akompaniamencie klarnetu, kontrabasu i instrumentów perkusyjnych; w tomiku słowo wstępu o projekcie oraz ponad dwadzieścia wierszy poetki w dwóch językach: polskim i angielskim.

„Teksty Krystyny Miłobędzkiej, Wacław Zimpel spotkał z minimalizmem inspirowanym „dźwiękami Wschodu” – w szczególności tradycją gagaku (japońskiej muzyki dworskiej) oraz tradycjami shakuhachi (japońskiego fletu bambusowego).

Spotkanie Miłobędzkiej i Zimpla jest wyjątkowe z kilku względów. Wynika to z tego, że głos poetyki, jej autorska interpretacja zostały tu uznane za rzecz najważniejszą, dla której muzyka i dźwięk stają się tłem. Pomimo to Zimpel potrafił bardzo umiejętnie zbudować własną opowieść o tekstach Miłobędzkiej. Znaleźć dla nich taką przestrzeń, która nie odbiera im ich swoistej czystości i przejrzystości formy.”

Jarosław Borowiec, ze Wstępu